LV

ENG

RUS

TANDĒMS TRIJATĀ

Vai esat gatavi  kārtīgiem dančiem ar  pavisam jestru mūziku? Tad nāc un  ieturi vakaru draugu kompānijā, baudot muzikālu vakaru ar ansambli "Tandēms trijatā".

Radās un dzima kādu laiku atpakaļ, Jelgavā, Jelgavas pils Ziemassvētku ballē, cokolstāva spoguļzālē, kad LLU Studentu kluba vadītāja Anita Prūse, gribēdama ierakstīt ansambli bez nosaukuma afišā, jautāja Uģim: "Kā tad jūsu to tandēmu trijatā nosauksim, nu to jūsu ansambli?", uz ko saņēma jestru atbildi: "Tā arī rakstiet - Ansamblis "Tandēms trijatā", nāks laiks un izdomāsim ko labāku.", gāja laiks, ansambli, nezin kādu motīvu vadīti, ļaudis sāka aicināt pie sevis spēlēt un izrādījās, ka šis jaunais bērnelis ir tomēr diezgan dzīvotspējīgs. Par to, vai patīkams, vai nē, lai runā darbi un spriež klausītāji.

Instrumenti:

Akordeons - Elektriskais - spēlē Mārtiņš. Reizumis izmanto arī ģitāru, bet ne vienlaicīgi ar akordeonu.

Perkusijas - Elektriskās - spēlē Gatis. Reizumis izmanto tamburīnu, vai arī šeikeri, reizēm pat kopā ar perkusiju.

Balss - Dabiskā - spēlē Uģis. Pārsvarā ar brīvo roku izmanto arī kastaņetes, dažādus niansītes dodošus instrumentus, kurus var paslēpt rokās. Ir gadījies, ka spēlē arī ukuleli, vai trompeti - taču arī ne vienlaicīgi.

Ansamblis spēlē ātru latviešu ballīti, vecos, jau par klasiku saucamos gabalus no Raimonda, Līviem, arī Tautasdziesmas, piepušķojot repertuāru arī mazliet jaunāku komponistu garadarbiem. Atļaujas arī valšu ritmus, vai mīcāmgabalus (tiem, kuri nedejo, bet mīcās), visu skatās pēc situācijas un principa - uz ko pavelkas, to arī spēlē.

Ir kāda īpaša dziesmu sadaļa, kuru uzņem ar lielu atbildību atskaņot - dziesmu cikls "Nevienam vēl nezināmas dziesmas", kuras top uz vietas, izmantojot pieejamos materiālus no klausītājiem - dziesmas nosaukumus, piedziedājumus, vai vienkārši tēmu, par ko tad īsti dziesma būs. Dažreiz, kad sanāk, mēģina kādu dziesmu atcerēties, lai pievienotu to savam repertuāram, taču līdzšinējā pieredze rāda, ka šādi centieni ir veltīgi... Varbūt tomēr mainīs šo ieradumu, lai pasaule tomēr dzird vēl kādu reizi Šīs dziesmas.

Ansambļa mīļākais spēlējamais gabals ir popūrijs, kurā var ietilpināt visu, reizēm pat to, ko nemāk, taču pārsvarā tas var sastādīt apmēram 89 latviešu dziesmas no 100 iespējamām.

Tā arī spēlē!-Ansamblis "Tandēms trijatā".Mūsu adrese

Pagrabstāvs, Vecrīga

Rezervācijas un info

277 969 14

info@folkklubs.lv