LV

ENG

RUS

Svjata Vatra

Folkklubā Ala Pagrabs 21:00 viesosies igauņu grupa SVAJATA VATRA.

Svjata Vatra no ukraiņu valodas nozīmē "svēta uguns", kas ir dibināta 2005. gadā apvienojoties draugiem no Ukrainas un Igaunijas. Grupas muzikālajā pamatā ir temperamentīgs trombons un Igaunijas dūdu skaņas.Caur mūziku viņi kļūst tuvāki publikai, ka pazūd robežas starp muzikantiem un skatītājiem. Šis ir četru mūziķu projekts, kurš izgaismo Ukrainas etniskās mūzikas saknes. Tā ir nacionālā mūzika, kura ietver sevī Mātes Dabas melodijas, kur katrai notij ir savs stāsts.
Svjata Vatra spēlē austrumeiropeisku mūziku, jo tā ļauj sajust saistību ar pagātni.
 Grupa spēlē pozitīvu, humānu mūziku- tādu, kurā nav agresijas, kurā sajūtami Ukrainas, Igaunijas, Grieķijas mūzikas ritmi. Šo mūzikas stilu es saucu par ugunīgo folk mūziku.
Svjata Vatra ir bijusi vairāk nekā 300 dzīvās mūzikas koncerti vairāk kā 12 valstīs. Viņi ir uzstājušies Francijā, Krievijā, Ukrainā, Zviedrijā, Somijā, Latvijā, Vācija, Čehijas Republikā, Rumānijā, Anglijā, Polijā, Nīderlandē un Beļģija festivālos, piemēram, Urkult, Viljandi Folk Music Festival un FelSziget un Positivus un Londonas Starptautiskajā festivālā.
2009.gadā Svjata Vatra dziesmai Kalyna tika piešķirts apbalvojums par labāko tautas / pasaules mūzikas dziesmu.
Savas darbības laikā, šī grupa ir ierakstījusi četrus mūzikas albūmus:
1. Svjata Vatra CD - 2006 
2. Kalyna CD - 2008 
3. Zillja Zelenen‘ke CD/DVD – 2010 
4. Zillja Zelenen'ke CD -2011 
5. Svitlyi schljah - 2013

Svjata Vatra bija arī viens no pasaulē 1. radītājiem Sailshadowtheatre, kur izrāde "Fly bird" tika rādīta uz vikingu kuģa kopā ar dzīvo mūziku ko spēlē Svjata Vatra. Savu izrāžu cikla laikā, tie viesojās arī Latvijā.

Grupas sastāvā:
Ruslan Trochynskyi - vokāls, trombons
Kulno Malva - vokāls, dūdas, akordeons
Juhan Suits - koka rags, svilpe, arfa, igauņu dūdas
Martin Aulis - perkusijas, bungas


Uz tikšanos FOLKKLUBĀ!

Mūsu adrese

Pagrabstāvs, Vecrīga

Rezervācijas un info

277 969 14

info@folkklubs.lv