LV

ENG

RUS

Ceiruleits

Šajā vakarā 21:00 aicinām uz kopīgu sadziedāšanos un sadancošanos ar folkloras kopu "Ceiruleits" no Līvāniem, kopīgi svinot ZIEMAS SAULGRIEŽUS.

Folkloras kopa darbojas kopš 1990.gada, apvienojot 63 bērnus un jauniešus trijās vecuma grupās- pamatskola , vidusskola, kā arī studenti.
Tās darbības pamatā ir tautas tradīciju izzināšona, apūšana un tālāka popularizēšana.
Kopas repertuāru veido golvenokārt sava dzimtā novoda- Latgales gadskārtu svētku, ģimines godu, mitoloģiskās, bāreņu, karavīru, darba, sadzīves un citu tematu dziesmas, mūzika, rotaļas un dejas .Atsevišķos gadījumos tiek izmantoti arī citu Latvijas novadu folkloras materiāli.
Kopā liela uzmanība pievērsta tautas tradicionālajiem mūzikas instrumentiem. Muzicējot tiek izmantota kokle, stabules,dūdas,ermoņikas, ģīga, zvanu josta, kā arī jaunākas izcelsmes instrumenti - vijoles, akordeons ,cītara un dažādi ritma instrumenti.
Dalībnieki valkā sava novada etnogrāfiskos tautastērpus.
Folkloras kopa ar savu aizrautīgo darbošanos tautas tradīciju kopšanā, saglabāšanā un tālāknešanā ir neatņemama sastāvdaļa vietējā reģiona kultūras dzīves norisēs. Kopa bieži uzstājusies dažādos sarīkojumos citviet Latvijā - folkloras festivālos "Pulkā eimu, pulkā teku", "Baltica ", "Sudmaliņas" u.c.
Uzstājušies arī ārzemēs: Baltijas valstīs, Itālijā, Somijā, Polijā, Vācijā, Zviedrijā,Ungārijā, Japānā, Austrālijā, ASV, Brazīlijā, Meksikā , Kanādā, Venecuēlā, Ekvadorā, Kolumbijā, Malaizijā, Čīlē, Ēģiptē u.c.
Izdota audiokasete „Doncōt gōju ar meitom”, CD „Apleik kolnu saule tak” un "Īsalaižu dzīsmeitēs".

Mūsu adrese

Pagrabstāvs, Vecrīga

Rezervācijas un info

277 969 14

info@folkklubs.lv